Advertisements
Advertisements

Piektdien ap plkst. 17.39 kādā dzīvojamā mājā Preiļu novadā izcēlies ugunsgrēks, kurā gājis bojā viens cilvēks, apstiprina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Advertisements
Advertisements

Ugunsdzēsēji glābēji saņēma informāciju, ka ēkā izveidojies liels sadūmojums un nostrādājis dūmu detektors.

Advertisements

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji redzēja, ka no ēkas nāk dūmi un deg dīvāns ar sadzīves mantām trīs kvadrātmetru platībā.

Advertisements

Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks.

Advertisements

Plkst. 18.39 ugunsgrēks tika likvidēts.

Advertisements

Kā skaidro VUGD preses pārstāve Inta Palkavniece, lai gan ēkā bija uzstādīti dūmu detektori, kas nostrādāja un ugunsdzēsējus glābējus izsauca kaimiņi, kas detektoru bija dzirdējuši, tomēr konkrētajā istabā, kur izcēlās ugunsgrēks un atradās cilvēks, kā arī blakus esošajās istabā, dūmu detektoru nebija vai arī tie bija demontēti.

Advertisements
Advertisements

Palkavniece atgādina, ka dūmu detektori ir nepieciešami ikvienā mājoklī, jo, izveidojoties sadūmojumam, tie ar ilgu un skaļu signālu brīdinās par izcēlušos nelaimi, pievērsīs cilvēku uzmanību, ļaus pašam izglābties un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus. No 2020. gada 1. janvāra katrā dzīvoklī būs obligāts vismaz viens dūmu detektors, bet katrā privātmājā vismaz vienam dūmu detektoram vajadzēs būt uzstādītam katrā stāvā. Tomēr VUGD aicina iedzīvotājus uzstādīt dūmu detektorus katrā telpā, kurā uzturas mājokļa iemītnieki, izņemot vannas istabu.

Advertisements
Advertisements

“Ja mājoklī ir tikai viens dūmu detektors, tad izceļoties ugunsgrēkam kādā no tālākajām istabām, tas nostrādās tikai tad, kad dūmi būs sasnieguši konkrēto telpu, kur ir detektors. Pie tam, ja durvis starp istabām ir aizvērtas, tas paildzinās laiku, līdz dūmi izplatās pa citām istabām,” skaidroja VUGD pārstāve.

Advertisements
Advertisements

Avots